Kategoria:
Warsztaty
Grupa wiekowa:
dzieci

Zanim wpłacisz zaliczkę – upewnij się, że są wolne miejsca.
Zadzwoń: 609 015 414


Plastyczne Kursy Wakacyjne Picasso Woli
Termin: 05.07.21. – 09.07.2021.
Godziny: 08:30-16:30
Grupa wiekowa: Dzieci 7-12 lat
Limit miejsc: 12
Koszt: 500zł brutto za 5 dni (w cenę wliczony obiad)
5% zniżki z Kartą Warszawiaka, 5% zniżki z Kartą Dużej Rodziny. Zniżki nie sumują się.
Zapisy: kursywakacyjne@wck-wola.pl
Kontakt telefoniczny: Picasso Woli – 609 015 414,

W studio plastycznym pod okiem artystów poznasz tajniki sztuk wizualnych. To 7 edycja projektu wakacyjnego, dedykowanego dzieciom z grupy wiekowej 7-12 lat. Całokształt wydarzenia, na które składa się 5 dni zajęć na najwyższym światowym poziomie. Wszystkie ćwiczenia będą ściśle powiązane z twórczością Pablo Picasso. Tak więc, będzie można zapoznać się z atrakcyjnymi metodami pracy twórczej w różnorodnych technikach warsztatu artystycznego. Każdego dnia stworzymy niepowtarzalne dzieła w przeróżnych technikach. Przygotujemy specjalną i niepowtarzalną oraz bogatą ofertę zajęć z zakresu grafiki warsztatowej (drzeworyt, monotypia, sitodruk). Zmierzysz się też z pracą na kole garncarskim i poznasz podstawy rzeźby z gliny, inspirowanej między innymi majolikami Picassa. Będzie można zapoznać się z formą przestrzenną a ćwiczenia będą pretekstem do zapoznania się z asamblażami, które upodobał sobie geniusz Pablo. W profesjonalnym atelier artysty zrealizować będzie można również program z zakresu rysunku i malarstwa. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się, czym jest tkanina artystyczna. Wykonane zostaną prace na naturalnym jedwabiu. Zapoznasz się z magiczną sztuką malarstwa prawdziwym woskiem pszczelim. Edukacyjna Pasieka zapewnia krótkie szkolenia pszczelarskie. W plenerze pasieki wykonane zostaną dzieła inspirowane wczesna fazą twórczości Picasso. Własnoręcznie wykonamy też marcepany z miodu, pochodzącego z pasieki Wolskiego Centrum Kultury. Wszystkie ćwiczenia realizowane podczas wakacji będą zawierały wątek ekologiczny, bowiem aspekt ten jest ważnym ogniwem w działalności Wolskiego Centrum Kultury i tyczy się słynnego projektu EKOsystem. Ostatniego dnia wakacji przewidziana jest natomiast profesjonalna wystawa oraz uroczysty wernisaż zorganizowany specjalnie dla dzieci.

Instruktorzy:

Bożena Wiśniewska – Wymyślam, opracowuję i przeprowadzam warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych (plastyczno-architektoniczne oraz florystyczne). Dziecięca imaginacja nie ma sobie równych. Rozwijana staje się źródłem kreatywności. Dlatego ważne wydaje mi się, aby dać dzieciom szansę na zetknięcie się z inną estetyką, formą zabawy czy spędzania wolnego czasu. Nie chodzi o kreowanie gustu, raczej o pokazanie alternatywy. Dziećmi jestem oczarowana. Można się od nich bardzo wiele nauczyć. Przede wszystkim entuzjazmu, chęci poznania oraz nowatorskiego podejścia do sprawy. Pozwólmy dzieciom na samodzielne tworzenie przestrzeni i ciągłe jej przetwarzanie. Pozwólmy im tworzyć ich miejsca. To, że jestem zarówno plastykiem, nauczycielem i florystką pozwala mi wplątywać się w przeróżne akcje i przedsięwzięcia związane z edukacją artystyczną dzieci. Najważniejsze, żeby im nie przeszkadzać. Od lat prowadzę autorskie warsztaty archiTEKTURKI (nagroda Słoneczniki 2019), hopART –Otwarta Pracownia, Rysunek i Malarstwo.

Małgorzata Arszennik – Ukończyła Historię Sztuki na UKSW, oraz Arteterapię w Instytucie Edukacji Artystycznej APS. Prowadziła zajęcia plastyczne w warszawskich przedszkolach, zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych. Animatorka działań artystycznych dla młodzieży gimnazjalnej, współorganizatorka imprez kulturalnych. Prowadzi zajęcia ceramiczne w Wolskim Centrum Kultury.

Agnieszka Saks – Artysta plastyk. Dyplom z projektowania graficznego w Europejskiej akademii Sztuk, rozszerzony o aneks z grafiki warsztatowej uzyskała w 2001 w pracowniach prof. Mieczysława Wasilewskiego i dr Waldemara Szysza. Kształciła się pod okiem wielu wybitnych pedagogów i artystów (Franciszka Starowieyskiego, Izabelli Galickiej, Barbary Szubińskiej, Wiktora Zina). Absolwentka Studium Pedagogicznego w zakresie kształcenia plastycznego w A.S.P. w Warszawie. Lubi podkreślać, że jej działalność pedagogiczna i artystyczna to „coś więcej niż praca” – to jej pasja. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów plastycznych dla wszystkich grup wiekowych. Współtwórczyni i współprowadząca projektu Ekosystem łączącego zagadnienia ekologiczne ze sztuką. Współpracowała i robiła rysunki dla Burson-Marsteller Poland, Saatchi &Satchi, dla tygodnika WPROST oraz ilustracje dla miesięcznika Mój pies, FOKUS, Home& Market i wielu innych. Obecnie tworzy wyłącznie dla siebie co daje największą satysfakcję i wiele radości. Sztuka, oprócz miłości, wypełnia całe jej życie.

Dorota Porowska – Wieloletnia aktorka Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” i Stowarzyszenia Teatralnego „Chorea”. W 1991r w rankingu miesięcznika „Teatr” uznana za aktorkę roku za rolę Izoldy w spektaklu „Carmina Burana” w reżyserii Wł. Staniewskiego. Wyreżyserowała spektakle: „Tezeusz w labiryncie”, „Antygona”, „9 miliardów imion boga”, „A jednak się kręci”. Prowadzi ożywioną działalność edukacyjną między innymi w Instytucie Kultury Polskiej UW, dla studentów warszawskiej Akademii Teatralnej, dla młodzieży w ramach cyklu „Lato w teatrze”. Zrealizowała eksperymentalne projekty artystycznych: „Rok 2012” – we współpracy ze studentami wydziału aktorskiego szkoły teatralnej w Mińsku na Białorusi oraz w łódzkiej Wilii Grohmana, „Labirynt” – prezentowany na lubelskim Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” we współpracy z holendersko/brazylijskim kompozytorem Luizem Henrique Yudo, „Labstreet” prezentowany na Festiwalu Retroperspektywy w Fabryce Sztuki w Łodzi, wzięła udział w międzynarodowym projekcie dadaistycznym „291. Dynamics of Chaos”. Stale współpracuje z Fundacją Warsaw Bauhaus oraz Curie City. Od czterech lat pracuje w Dziale Animacji Wolskiego Centrum Kultury.

Jolanta Czerwonogrodzka – absolwentka SGH, miłośniczka wszelkich robótek ręcznych, która ze swojej pasji uczyniła zawód. Swoje umiejętności stale rozwija biorąc udział w licznych warsztatach i kursach rękodzielnicznych.
Od 11 lat prowadzi pracownię rękodzieła dla dorosłych “Pasjonata”. Decoupage, filcowanie, złocenia, technika sospeso, tworzenie biżuterii nie mają przed nią tajemnic. Fascynację florystyką od kilku lat łaczy z tworzeniem realistycznych kwiatów z foamiranu. Maluje też kolorowe mandale w technice Dot Art.
Jej drugą, wielką pasją jest kynologia, ukończyła podyplomowe studia na SGGW w tym kierunku i prowadzi hodowlę spanieli kontynentalnych miniaturowych (papillonów i phalene) Warsawa Division FCI.

Artur Trojanek – kulturoznawca, muzeolog, animator kultury, absolwent Instytutu Historii Sztuki oraz Instytutu Filologii Klasycznej i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pracuje w Dziale Animacji i Projektów Kulturalnych Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie, gdzie głównie zajmuje się koordynacją MAL Otwarta Kolonia, organizacją wystaw lokalnych twórców, współpracą z organizacjami pozarządowymi oraz realizacją projektów społeczno – kulturalnych m.in. takich jak „Światłoczuły Modernizm”, „Mobilna Scena Muzyczna”, członek zespołu kuratorskiego wystawy „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”. Współpracuje także z organizacjami pozarządowymi przy projektach artystycznych, wielokulturowych i wystawienniczych m.in. Fundacją IMI, Fundacją Świat na Wyciągnięcie Ręki i Fundacją Skarbnica Sztuki.

Edukacyjna Pasieka i Małgorzata Brendel – Założycielka Stowarzyszenia Przyjaciół S.O.S. oraz autorka projektu Pasieka Edukacyjna skupionego na propagowaniu pszczelarstwa i bartnictwa oraz ochronie zapylaczy. Praca Pasieki Edukacyjnej opiera się na zaangażowaniu wolontariuszy. Od 2018 r. Pasieka Edukacyjna współpracuje z Wolskim Centrum Kultury w ramach Ekosystemu, organizując dla mieszkańców wiele atrakcyjnych spotkań, warsztatów i prezentacji. Dzięki tej współpracy na Woli powstało Koło Pszczół z pasieką i domkiem do apiterapii. Inicjatywy realizowane wspólnie z Wolskim Centrum Kultury w 2018 r. uhonorowano nagrodą “Słoneczniki”.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content