Kategoria:
Warsztaty
Grupa wiekowa:
dzieciPlastyczne Kursy Wakacyjne Picasso Woli


Termin: 23.08.21 – 27.08.21
Godziny: 08:30-16:30
Grupa wiekowa: Dzieci 7-12 lat
Limit miejsc: 12
Koszt: 500 zł brutto za 5 dni (w cenę wliczony obiad)
5% zniżki z Kartą Warszawiaka, 5% zniżki z Kartą Dużej Rodziny. Zniżki nie sumują się.
Zapisy: kursywakacyjne@wck-wola.pl
Kontakt telefoniczny: Picasso Woli – 609 018 424,

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA PLASTYCZNYCH KURSÓW WAKACYJNYCH PICASSO WOLI 23.08.21-27.08.21.

W studio plastycznym pod okiem artystów poznasz tajniki sztuk wizualnych. To 7 edycja projektu wakacyjnego, dedykowanego dzieciom z grupy wiekowej 7-12 lat. Całokształt wydarzenia, na które składa się 5 dni zajęć na najwyższym światowym poziomie. Wszystkie ćwiczenia będą ściśle powiązane z twórczością Pablo Picasso. Tak więc, będzie można zapoznać się z atrakcyjnymi metodami pracy twórczej w różnorodnych technikach warsztatu artystycznego. Każdego dnia stworzymy niepowtarzalne dzieła w przeróżnych technikach.Przygotujemy specjalną i niepowtarzalną oraz bogatą ofertę zajęć z zakresu grafiki warsztatowej (drzeworyt, monotypia, sitodruk). Zmierzysz się też z pracą na kole garncarskim i poznasz podstawy rzeźby z gliny, inspirowanej między innymi majolikami Picassa. Będzie można zapoznać się z formą przestrzenną a ćwiczenia będą pretekstem do zapoznania się z asamblażami, które upodobał sobie geniusz Pablo. W profesjonalnym atelier artysty zrealizować będzie można również program z zakresu rysunku i malarstwa. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się, czym jest tkanina artystyczna. Wykonane zostaną prace na naturalnym jedwabiu. Zapoznasz się z magiczną sztuką malarstwa prawdziwym woskiem pszczelim. Edukacyjna Pasieka zapewnia krótkie szkolenia pszczelarskie. W plenerze pasieki wykonane zostaną dzieła inspirowane wczesna fazą twórczości Picasso.Własnoręcznie wykonamy też marcepany z miodu, pochodzącego z pasieki Wolskiego Centrum Kultury. Wszystkie ćwiczenia realizowane podczas wakacji będą zawierały wątek ekologiczny, bowiem aspekt ten jest ważnym ogniwem w działalności Wolskiego Centrum Kultury i tyczy się słynnego projektu EKOsystem. Ostatniego dnia wakacji przewidziana jest natomiast profesjonalna wystawa oraz uroczysty wernisaż zorganizowany specjalnie dla dzieci.Instruktorzy:

Małgorzata Arszennik – Ukończyła Historię Sztuki na UKSW, oraz Arteterapię w Instytucie Edukacji Artystycznej APS. Prowadziła zajęcia plastyczne w warszawskich przedszkolach, zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych. Animatorka działań artystycznych dla młodzieży gimnazjalnej, współorganizatorka imprez kulturalnych. Prowadzi zajęcia ceramiczne w Wolskim Centrum Kultury.

Agnieszka Saks – Artysta plastyk. Dyplom z projektowania graficznego w Europejskiej akademii Sztuk, rozszerzony o aneks z grafiki warsztatowej uzyskała w 2001 w pracowniach prof. Mieczysława Wasilewskiego i dr Waldemara Szysza. Kształciła się pod okiem wielu wybitnych pedagogów i artystów (Franciszka Starowieyskiego, Izabelli Galickiej, Barbary Szubińskiej, Wiktora Zina). Absolwentka Studium Pedagogicznego w zakresie kształcenia plastycznego w A.S.P. w Warszawie. Lubi podkreślać, że jej działalność pedagogiczna i artystyczna to „coś więcej niż praca” – to jej pasja. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów plastycznych dla wszystkich grup wiekowych. Współtwórczyni i współprowadząca projektu Ekosystem łączącego zagadnienia ekologiczne ze sztuką. Współpracowała i robiła rysunki dla Burson-Marsteller Poland, Saatchi &Satchi, dla tygodnika WPROST oraz ilustracje dla miesięcznika Mój pies, FOKUS, Home& Market i wielu innych. Obecnie tworzy wyłącznie dla siebie co daje największą satysfakcję i wiele radości. Sztuka, oprócz miłości, wypełnia całe jej życie.

Artur Trojanek – kulturoznawca, muzeolog, animator kultury, absolwent Instytutu Historii Sztuki oraz Instytutu Filologii Klasycznej i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pracuje w Dziale Animacji i Projektów Kulturalnych Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie, gdzie głównie zajmuje się koordynacją MAL Otwarta Kolonia, organizacją wystaw lokalnych twórców, współpracą z organizacjami pozarządowymi oraz realizacją projektów społeczno – kulturalnych m.in. takich jak „Światłoczuły Modernizm”, „Mobilna Scena Muzyczna”, członek zespołu kuratorskiego wystawy „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”. Współpracuje także z organizacjami pozarządowymi przy projektach artystycznych, wielokulturowych i wystawienniczych m.in. Fundacją IMI, Fundacją Świat na Wyciągnięcie Ręki i Fundacją Skarbnica Sztuki.

Pasieka Edukacyjna i Małgorzata Brendel – Założycielka Stowarzyszenia Przyjaciół S.O.S. oraz autorka projektu Pasieka Edukacyjna skupionego na propagowaniu pszczelarstwa i bartnictwa oraz ochronie zapylaczy. Praca Pasieki Edukacyjnej opiera się na zaangażowaniu wolontariuszy. Od 2018 r. Pasieka Edukacyjna współpracuje z Wolskim Centrum Kultury w ramach Ekosystemu, organizując dla mieszkańców wiele atrakcyjnych spotkań, warsztatów i prezentacji. Dzięki tej współpracy na Woli powstało Koło Pszczół z pasieką i domkiem do apiterapii. Inicjatywy realizowane wspólnie z Wolskim Centrum Kultury w 2018 r. uhonorowano nagrodą “Słoneczniki”.

Rajmund Gałecki – Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Walentego Wróblewskiego. Od 2007 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia plastyczne w Wolskim Centrum Kultury i w Magazynie Sztuk. Uprawia malarstwo i rysunek. Brał udział w około 60 wystawach w tym 11 indywidualnych.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content