OHAP Oświetlające Hakowe Aktywności Pobudzające

Działania OHAP będą składały się z dwóch części:

I: ROZPOZNAWCZA: będziemy docierać do najbardziej ukrytych potrzeb związanych z naszą aktywnością. Przyjrzymy się naszym potencjałom. Na wstępnie wypracujemy z uczestnikami regulamin miejsca, który zawiśnie w naszej przestrzeni (Otwarta Kolonia posiada swój regulamin, ale chcielibyśmy stworzyć mniej formalny, aby nie był narzucony przez pracowników odbiorcom).
W kolejnej części na dużym kartonie uczestnicy będą przyklejać karteczki z tym czym jest dla niego Otwarta Kolonia, również skojarzenia z otoczeniem i miejscem usytuowania). Powstanie duże drzewo, które zawiesimy na ścianie na cały czas trwania projektu.
Ostatnim etapem spotkania będzie zbudowanie mapy potrzeb, którą uwiecznimy za pomocą fotografii po klatkowej lub za pomocą obrazów na sitodruku (T-shirty). Uczestnicy będą mogli za pomocą dowolnej techniki (np. kreda, instalacja z mebli, plastelina, papier, gesty itd.) zwizualizować własne potrzeby. Mamy na myśli tutaj ich zainteresowania, hobby lub marzenia (nawet te wyimaginowane, nierzeczywiste). Uczestnicy będą mogli też zwizualizować swoje potrzeby za pomocą nadruków z sitodruku, które uwiecznimy na koszulkach. Na zakończenie każdy będzie musiał opowiedzieć, opisać lub nagrać film/teledysk swojej potrzeby.

II. BUDOWANIE WYSTAWY: Druga część projektu to zbudowanie wystawy ze stworzonych wcześniej wizualizacji. Przy pomocy pracowników WCK uczestnicy OHAPu przygotują plan organizacji wystawy. Wybierzemy kuratora i osoby odpowiedzialne za poszczególne etapy przygotowania. Na ścianach zawisną zrobione wcześniej fotografie wraz z opisami (nagrania wyświetlimy na ekranie). Kurator/ kuratorzy będą mogli opowiedzieć gościom o czym jest wystawa i dlaczego jest dla nich ważna.

Projekt pozwoli nam na lepsze poznanie nam siebie nawzajem oraz pozwoli dostrzec to czym młodzież się interesuje i czego potrzebuje najbardziej. Spróbuje też odpowiedzieć na jakim miejscem dla młodzieży jest i może być nasze miejsce aktywności lokalnej.

Program:
Zapisy 23.08 – 2.09.2019
Artur Trojanek E-mail: a.trojanek@wck-wola.pl
Telefon: 609 493 464

I. Część

Warsztat mapowania potrzeb – 3-4.09.2019
Animacja poklatkowa – 5.09.2019
Warsztat sitodruku – 10.09.2019

II Część

Przygotowanie wernisażu – 11.09.2019
Wernisaż – 15.09.2019
Wystawa: 15-30.09.2019

Projekt odbywa się dzięki wsparciu:
Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy Wydział Projektów Interdyscyplinarnych Dział Polityki Młodzieżowej.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content