Otwarta Kolonia, ul Górczewska 15
Wstęp wolny

Wystawa fotografii Igora Strojeckiego – z podróży śladami jego pradziadka Leona Barszczewskiego, badacza dawnego Emiratu i Samarkandy, ukazujące niezwykłą architekturę meczetów, medres i twierdz Chiwy, Buchary i Samarkandy, ukazujące niezwykłą architekturę meczetów, medres i twierdz oraz życie codzienne ich mieszkańców. Współczesne widoki będzie można porównać z dawnymi ujęciami utrwalonymi przez Leona Barszczewskiego. Zapraszamy w podróż do tętniących życiem i kolorami miejsc pełnych historii i egzotyki.

Igor Strojecki – pasjonat genealogii, publicysta, jest autorem i inicjatorem wielu wystaw oraz wydarzeń poświęconych jego przodkom, m.in. aktorce Elżbiecie Barszczewskiej, podróżnikowi i fotografowi Leonowi Barszczewskiemu czy psychologowi i wynalazcy Julianowi Ochorowiczowi, prezentowanych w muzeach i instytucjach kultury w całej Polsce. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Za swoją społeczną działalność został uhonorowany m.in. nagrodą Ludomira Benedyktowicza, Nagrodą Złotego Jacka, Złotym Liściem Retro. W 2021 r. odznaczony został przez prezydenta Uzbekistanu Shavkata Mirziyoyeva medalem “30-lecia Niepodległości Uzbekistanu”, za propagowanie dziedzictwa i kultury tego kraju. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Republik Uzbekistanu w Warszawie.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

IMG_20210920_140352

IMG_20210918_173553

rbt

IMG_1916

IMG_1766

IMG_1216

IMG_0965

IMG_0684

IMG_0472

IMG_0047

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content