Kiedy: soboty (od 6.02) godz. 12:00 – 14:00
Cena: każde spotkanie: 10 zł
Prowadzący: Jakub Jaroński
Zapisz się

 

Jest to 6 spotkań online łączących w sobie elementy dyskusji, wykładu i refleksji.

Na każdym ze spotkań zostaną poruszone zagadnienia:

  1. Dlaczego ludzie wciąż fotografują tradycyjnie i tworzą w ciemni? Dlaczego stare technologie nie wymierają, a czasem przeżywają renesans? – 06.02.21.
  2. Odbitka czarno-biała artystyczna i techniczna na poziomie kolekcjonerskim i archiwalnym. – 20.02.21.
  3. Organizacja własnej ciemni fotograficznej. – 06.03.21.
  4. Zagadnienia nauczania fotografii tradcyjnej w ciemni. – 20.03.21.
  5. Wywoływanie usługowe i samodzielnie. Wady i zalety. – 03.04.21.
  6. Tajniki fotochemii: możliwości i zagrożenia. – 17.04.21.

 

Jakub Jaroński dyplomowany fototechnik i nerd fotochemii, ponad 10-letni wieloletni instruktor kursów Pracowni Fotografii Tradycyjnej i zajęć w ciemni na ulicy Działdowskiej w Warszawie, wywołujący wiele lat filmy i odbitki na zlecenie, poprowadzi serię webinariów dotyczących omówienia technik artystycznych i rzemieślniczych z zakresu fotografii tradycyjnej. Do spotkań zaprosi swoich byłych kursantów, którzy obecnie realizują się już samodzielnie w zakresie fotografii tradycyjnej na polu artystycznym, usługowym i nauczania. W zeszłym roku świętowaliśmy 10-lecie Pracowni Fotografii Tradycyjnej na Działdowskiej. Z tej okoliczności można obejrzeć na YouTube reportaż ze zbiorowej wystawy:

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content