Picasso Woli – artystyczne wakacje dedykowane dzieciom w wieku od 7 do 12 lat. Organizowane są w Wolskim Centrum Kultury ul.Działdowska 6 w dwóch terminach:

  • 1-5.07.2019 – 12 miejsc, od 8.30 – 16.30
  • 5-9.08.2019- 12 miejsc, od 8.30 – 16.30

Koszt: 500,00zł za 5 dni

Pełne wyżywienie vege

Zniżka z Kartą Warszawiaka i Kartą Dużej Rodziny

Zapisy: a.saks@wck-wola.pl

W pracowniach plastycznych pod okiem artystów poznasz tajniki sztuk wizualnych. Zapoznasz się z atrakcyjnymi metodami pracy twórczej w różnorodnych technikach warsztatu artystycznego. Nie będziemy się nudzić ponieważ każdego dnia stworzymy niepowtarzalne dzieła w przeróżnych technikach. Przygotujemy specjalnie dla Ciebie bogatą ofertę zajęć z zakresu grafiki warsztatowej (linoryt, monotypia, sitodruk) Zmierzysz się też z pracą na kole garncarskim i poznasz podstawy rzeźby z gliny. Zrealizujemy program z zakresu rysunku i malarstwa- zarówno w atelier jak i malowniczym plenerze wolskiego Parku Księcia Janusza gdzie mieści się nasza pasieka „Koło Pszczół”. Ciekawą propozycją będą również zajęcia z zakresu fotografii otworkowej prowadzonej przez wybitnego fotografika. Podczas zajęć dowiesz się czym jest tkanina artystyczna. Wykonasz prace na naturalnym jedwabiu, zrobisz batik i zapoznasz się z magiczną sztuką eko-printingu. Zrobimy też pracę japońską metodą druku zwaną hapa-zome. Ostatniego dnia wakacji wspólnie zaaranżujemy wystawę i zorganizujemy wernisaż.

 

KARTA KWALIFIKACYJNA

INSTRUKTORZY:

Małgorzata Arszennik -Ukończyła Historię Sztuki na UKSW, oraz Arteterapię w Instytucie Edukacji Artystycznej APS. Prowadziła zajęcia plastyczne w warszawskich przedszkolach, zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych. Animatorka działań artystycznych dla młodzieży gimnazjalnej, współorganizatorka imprez kulturalnych. Prowadzi zajęcia ceramiczne w Wolskim Centrum Kultury. Ukończyła Historię Sztuki na UKSW, oraz Arteterapię w Instytucie Edukacji Artystycznej APS. Prowadziła zajęcia plastyczne w warszawskich przedszkolach, zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych. Animatorka działań artystycznych dla młodzieży gimnazjalnej, współorganizatorka imprez kulturalnych. Prowadzi zajęcia ceramiczne w Wolskim Centrum Kultury.

Izabela Zalewska-Kantek – architekt krajobrazu, artysta plastyk. Z roślinami i naturą za pan brat. Szuka wciąż nowych form wyrazu dla wychwalania ich piękna i podkreślanie ich roli w edukacji, zachowaniu i przywracaniu zdrowia. Jej ulubione słowa to: hortiterapia, ecoprinting i batik

Robert Grylak – jest magistrem sztuki, fotografikiem, ceramikiem, oraz animatorem kultury z dużym doświadczeniem. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Opolskim i Studia Podyplomowe z Fotografii w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym – UMCS w Lublinie. Prowadzi warsztaty artystyczne w zakresie fotografii tradycyjnej i cyfrowej, ceramiki, batiku, papieru czerpanego, malowania na szkle, technik graficznych.

Rajmund Gałecki – ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.
W 2000 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Walentego Wróblewskiego.
Od 2007 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.
Prowadzi zajęcia plastyczne w Wolskim Centrum Kultury i w Magazynie Sztuk.
Uprawia malarstwo i rysunek.
Brał udział w około 60 wystawach w tym 11 indywidualnych.

Agnieszka Saks – artysta plastyk. Dyplom z projektowania graficznego w Europejskiej akademii Sztuk, rozszerzony o aneks z grafiki warsztatowej uzyskała w 2001 w pracowniach prof. Mieczysława Wasilewskiego i dr Waldemara Szysza. Kształciła się pod okiem wielu wybitnych pedagogów i artystów (Franciszka Starowieyskiego, Izabelli Galickiej, Barbary Szubińskiej, Wiktora Zina). Absolwentka Studium Pedagogicznego w zakresie kształcenia plastycznego w A.S.P. w Warszawie. Lubi podkreślać, że jej działalność pedagogiczna i artystyczna to „coś więcej niż praca” – to jej pasja. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów plastycznych dla wszystkich grup wiekowych.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >