Półkolonie Pełną parą

Zajęcia warsztatowe dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat

  • Termin: 24-28 czerwiec 2019 – 20 miejsc, od 9:00 – 16:00
  • Koszt: 500,00 zł za 5 dni
  • Pełne wyżywienie vege
  • Zniżka z Kartą Warszawiaka i Kartą Dużej Rodziny
  • Zapisy: m.grudziecka@wck-wola.pl

 

Propozycja dotyczy zajęć warsztatowych koncentrujących się wokół zagadnień performatywnych. Warsztaty mają za zadanie przygotowanie dzieci i młodzieży do wspólnej akcji performatywnej: wystąpienia w przestrzeni publicznej, w formie mini-koncertu, spektaklu czy interaktywnego zgromadzenia, zakladającego współuczesntnictwo.

W zakresie przygotowania znajdą się cwiczenia wokalne, ruchowe i poprawiające pewność siebie i naturalną ekspresję. Korzystając z rożncyh technik teatralnych dzieci naucza się wspólnie tworzyć, zaczynając od wspólnej improwizacji, przez przygotowanie wieloetapowego przedsięwzięcia-performensu. W trakcie zajęć poznają także historię sztuki performansu, z jej najciekawszymi przykładami.

O formie, temacie i użytych narzędziach-technikach zadecydujemy wspólnie. Zaproponuję różne teksty i zagadnienia, w zależności od wieku dzieci. (np.: dźwiękonaśladowcze wiersze Juliana Tuwima, które wykonamy wspólnie)

Ważnym elementem podczas wspólnego działania będzie nawiązanie do historii miejsca (kolonia Wawelberga), do zagadnień ekologicznych, do międzypokoleniowej współpracy.

PROWADZĄCA:

Edka Jarząb

Prowadziła warsztaty i spacery dźwiękowe w ramach m.in.:

– wystawy Polish Soundscape oraz cyklu Muzykoteka w Narodowym Instytucie Audiowizualnym,

– serii spotkań Śpiew Syren podczas wystawy „Syrena herbem Twym zwodnicza” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej,

– w ramach rezydencji w Centrum Sztuki  Współczesnej w Warszawie, cykl wydarzeń Human Microphone,

– festiwalu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku,

– regularnych zajęć „Głos i odgłos” w Stole Powszechnym/Strefa Wolnosłowa

(materiał w radiowej Dwójce: https://soundcloud.com/eduarda-bones/glos-i-odglos-o-warsztatach-w-programie-ii-polskiego-radia)

– rezydencji artystki Sharon Lockhart w Muzeum Polin – warsztaty wokalne z wychowankami ośrodka socjoterapii w Rudzienku, praca przy konkursowej pracy artystki w Polskim Pawilonie w Wenecji,

– „Public Voice Lab” w Curie City/Instytut Adama Mickiewicza,

– w Teatrze Studio – „Portret kobiecy: warsztaty krzyku”,

– „Co słychać w mieście” w Laboratorium Miasta: Muzeum Woli,

– Stowarzyszenie Praktyków Kultury – zajęcia „Girls Rap”,

– Wioska Teatralna w Węgajtach – razem z grupą Syreny – warsztaty z improwizacji wokalnej,

– Synergia – kolacja sąsiedzka w klubie Karuzela – warsztaty wokalne dla sąsiadów i zagranicznych studentów,

– Zajęcia dla dzieci z Ośrodka dla Uchodźców-Targówek, interaktywne zwiedzanie wystawy w Zamku Ujazdowskim, poszukiwanie skarbów,

Uczestniczyła w wielu warsztatach i seminariach m.in.: z Pauline Oliveiros, Akim Ondą, Johnem Grzinichem, Nickiem Clementsem, Davidem Mossem, Ivą Bitovą, Agatą Harz, Olgą Szwajgier. Brałam udział w projekcie „Urban Sound Design” projektując interwencje dźwiękowe w miasto.

Jestem poetką aktywnie występującą na slamach i konkursach poetyckich. Publikują w magazynie Ha!Art. Występuję jako performerka i djka.

Swoją pracę dźwiękową prezentowała ostatnio na wystawie „Post-Peace” w Württembergischer Kunstverein w Stuttgarcie. Jako zaproszona artystka była częścią wystawy „Gotong Royong. Sztuka dobrej roboty” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Tematem wystawy jest współpraca i współtworzenie. W czerwcu poprowadzi zajęcia w ramach wystawy „Zjednoczona Pangea” w Muzeum Sztuki w Łodzi.  Tworzy muzykę do spektakli teatralnych i fimów.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >