Kreatywne Półkolonie dla dzieci w wieku 5-12 lat

 • 8-12 lipca: MINECRAFT + robotyka LEGO®
 • 29 lipca-2 sierpnia: Druk 3D + robotyka LEGO®
 • 5-9 sierpnia: MINECRAFT + robotyka LEGO®

Zapraszamy na kreatywne półkolonie letnie łączące dobrą zabawę z nauką. Podczas naszych warsztatów Twoje dziecko wybuduje i zaprogramuje robota LEGO®, nauczy się mądrze korzystać z gry Minecraft, zaprojektuje, wydrukuje własny model na drukarce 3D.

 

ZAPISY: biuro@edupunkt.com.pl, tel. 512 820 142, więcej info: www.edupunkt.com.pl

 

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

 • Każdy turnus: 5 dni (poniedziałek-piątek), godziny 9.00-17.00 (możliwość wcześniejszego przyprowadzania dziecka po wcześniejszym ustaleniu)
 • Cena za 1 dziecko: 730 zł (cena zawiera pełne wyżywienie)
 • Każdego dnia wychodzimy także na plac zabaw. Dzieci, które uczestniczyły w organizowanych przez nas kursach (semestralnych lub wakacyjnych) mają szansę kontynuować naukę na kolejnych etapach

Robotyka LEGO®

Programy nauczania, na których bazujemy zostały napisane przez najlepszych światowych dydaktyków. Pracujemy zgodnie z zasadą „hands on, minds on”. Zabawa z klockami wyzwala w dzieciach kreatywność i otwiera na nowe możliwości. Podczas zajęć rozwijamy cechy niezbędne we współczesnym świecie: umiejętności rozwiązywania problemów, kompetencje komunikacyjne, uczymy pracy w grupie.

Naszą bazą są klocki LEGO® Education WeDo oraz Mindstorms EV3, które umożliwiają dzieciom budowanie robota wyposażonego w silniki i sensory oraz podłączenie go do komputera za pomocą kabla USB i zaprogramowanie go. Podczas zajęć najważniejsza jest dla nas nauka przez zabawę. Edukując przez zabawę rozwijamy umiejętności z różnych obszarów: z obszaru edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, zajęć komputerowych oraz praktyczno-technicznych.

Druk 3D

Drukarki 3D dają dzisiaj nieograniczone możliwości. Drukowanie w 3D jest niesamowitą rewolucją, dzięki której można w krótkim czasie zaprojektować i fizycznie otrzymać dowolny przedmiot. To co dla nas dorosłych wydaje się być fikcją, dla naszych dzieci jest rzeczywistością.

Nasze zajęcia wprowadzają dzieci w świat najnowocześniejszych technologii. Każdego dnia półkolonii dzieci zaprojektują własny model na komputerze a następnie wydrukują na drukarkach 3D Systems. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się także jakie zastosowanie ma druk 3D w otaczającym nas świecie. Każdy dzień półkolonii to inna tematyka. Projektując przykładowo rakietę kosmiczną opowiadamy dzieciom o historii lotów kosmicznych i mówimy o zastosowaniu technologii druku 3D w kosmosie.

Druk 3D to technologia przyszłości, która zrewolucjonizuje najróżniejsze gałęzie przemysłu, usługi a także codzienne życie każdego z nas. Na organizowanych przez nas półkoloniach dzieci dokonają swoich pierwszych rewolucji w druku 3D! Zobacz jak pracowały dzieci podczas półkolonii z druku 3D w poprzednich latach: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.798244050223752.1073741875.165173483530815&type=3

Minecraft

Minecraft to genialne narzędzie, dzięki któremu dzieci mogą rozwijać umiejętności miękkie takie jak współpraca, kreatywność, zarządzanie zasobami jak również poznać w praktyce bardziej twarde zagadnienia, na przykład ćwiczenie mnożenia, liczenie pola powierzchni. Uczymy przez zabawę: w trakcie warsztatów dzieci mają szansę nauczyć się kodowania i jednocześnie rozwijać swoje pasje. Podczas półkolonii każdego dnia dzieci będą miały inne zadania do wykonania a całość projektu dotyczy różnych form spędzania wolnego czasu na terenie Polski.

Przy zapisie dziecka na zajęcia bardzo prosimy o podanie informacji czy dziecko zna grę Minecraft oraz jak rodzic ocenia stopień zaawansowania dziecka.

Sprzęt na jakim pracują dzieci:

Dzieci w wieku 5-8 lat:

Dzieci w wieku 9-12 lat:

 • netbook Lenovo lub Dell
 • oprogramowanie Minecarft
 • oprogramowanie 3D Systems
 • oprogramowanie LEGO® Software
 • komplet klocków LEGO® Mindstorms EV3
 • jak wygląda zestaw klocków: http://www.lego.com/pl-pl/mindstorms/products/31313-mindstorms-ev3
 • film: http://www.lego.com/pl-pl/mindstorms/about-ev3

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >