Propagator muzyki folkowej i kultury etnicznej. Współzałożyciel i członek licznych zespołów polskiej sceny world music/folk (Kapela ze Wsi Warszawa, R.U.T.A., wcześniej Village Kollektiv, Masala) i punk-rockowych (Antidotum). Stały współpracownik IV Programu Radia (prowadzi tam audycję FOLK OFF!), współpracujący z pismami Gadki z Chatki, Antena Krzyku i Nigdy Więcej. Współzałożyciel oficyny wydawniczej Opensources. Organizator cykli muzycznych w Państwowym Muzeum Etnograficznym: „Muzyka w Muzeum” i „Jedna Europa, Wiele Kultur – Muzyczny Przegląd Stolic Europejskich”. Wiceprezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Sztuki Etnicznej „Transetnika”.

Wraz z grupą Kapela ze Wsi Warszawa wydał siedem albumów studyjnych oraz płytę z remixami. W 2004 roku po wydaniu albumu Wykorzenienie otrzymał nagrodę BBC Radio 3 Awards for World Music w kategorii Newcomer, po czym wraz z zespołem wyruszył w światową trasę koncertową, która objęła m.in. Stany Zjednoczone i Japonię. Wraz z zespołem wspiera kampanię Muzyka Przeciwko Rasizmowi. W 2012 roku otrzymał Paszport „Polityki” w dziedzinie muzyki rozrywkowej za pomysły odświeżające polską tradycję w najlepszy z możliwych sposobów, za wyjątkowe łączenie energii muzycznej i ambicji muzykologicznej oraz za odnalezienie poprzez działania zespołu R.U.T.A. ilustracji współczesnych problemów w historycznych tekstach. W 2013 roku nominowany do nagród Instytutu Muzyki i Tańca Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii „Osobowość roku”.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język