Kiedy:  środa 18.15 – 19:15
Cena:  30 zł za 1 lekcję, możliwa płatność tylko w pakiecie za 4 lekcje
Prowadząca: Agnieszka Kowalczyk
Więcej informacji: www.edupunkt.com.pl, biuro@edupunkt.com.pl, tel. 512 820 142
Zapisz się

Osoby, które już korzystały z zajęć online – nie spotkają się z powtarzaną tematyką.


Zajęcia rozpoczną się prezentacją multimedialną, która jest interdyscyplinarna, zahacza o wiedzę z różnych dziedzin, pobudza dziecięcą kreatywność oraz zachęca do zabierania głosu. Następnie dzieci obejrzą fragmenty filmów i animacji, które pomogą zgłębić temat i będą dodatkową inspiracją. Potem dzieci przystępują do tworzenia zadanych projektów w Miencrafcie. Sposoby wykonania danego projektu będą różne, dzieci mają za zadanie omówić swój projekt oraz podzielić się swoimi pomysłami z kolegami. Podczas zajęć dzieci nie grają na wspólnym serwerze.

Podczas zajęć nauczymy dzieci logicznego myślenia, gospodarowania czasem oraz surowcami, pokażemy jak gra odnosi się do otaczającego na rzeczywistego świata, wykorzystamy Minecrafta przede wszystkim do celów dydaktycznych. Edukując przez zabawę rozwiniemy u dzieci umiejętności z obszaru edukacji polonistycznej, matematycznej, geograficznej oraz przyrodniczej.

Tematy przykładowych lekcji:

  • Architektura w wersji Minecraft
  • Pixel Art
  • Niesmowite wynalazki
  • Rzeźba i malarstwo w wersji Minecraft
  • Chrońmy zwierzęta. Gatunki zagrożone wyginięciem w wersji Minecraft
  • Chrońmy Ziemię. Sadzimy własne rośliny w wersji Minecraft

Zajęcia prowadzimy wykorzystując program Zoom. Wszystkie dzieci jak również trener mają ze sobą kontakt na żywo.

Do uczestnictwa w zajęciach jest wymagane posiadanie gry Minecraft. Jeśli są dzieci nie posiadające gry możemy wypożyczyć nasz komputer lub udostępnić login i hasło do zainstalowania gry na swoim sprzęcie (tylko na Windows 10).

Podczas zajęć prosimy aby dzieci były wyposażone w jeden nośnik (komputer/tablet/itp.), na którym mają wgraną grę Minecraft i na którym jednocześnie będzie uruchomiony program Zoom.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content