Mikro_wystawa # 11 Fotoamatorzy i fotoamatorki z Koła

Przy okazji zbierania materiałów do wystawy “W poszukiwaniu osiedla społecznego” natknęliśmy się na wiele ciekawych lokalnych fotografów i fotografek, którzy amatorsko dokumentowali codzienność osiedla Koło lat 70.
Wielu i wiele z nich uczyło się robić zdjęcia w ówcześnie prężnie działającym w Domu Społecznym na Obozowej, klubie fotograficznym “Fantom”.

Na wystawie zostały zaprezentowane zbiory części członkiń i członków fotoklubu oraz zdjęcia innych fotoamatorów i fotoamatorek z Koła.

Wernisaż był połączony ze spotkaniem z panią Jagodą Czurak-Hajduczek i panią Elżbietą Żuchowską, przez wiele lat związanymi z Fantomem.

Podcast do Mikro wystawy # 11

Rozmowa z Jagodą Czurak – Hajduczek i Elżbietą Żuchowską, członkiniami dawnego fotoklubu Fantom, działającego przy Domu Społecznym na Obozowej 85 od połowy lat 70.

Anchor

Spotify

Inne materiały

Rozmowa “Mozaiki i współczesny flanering”
https://www.facebook.com/muzeumszklanychdomow/videos/650770380163196

Zapis spotkania w Domu Społecznym przy Obozowej 85 z Iwoną Makowską, autorką bloga “Warszawskie mozaiki” i fotoamatorki o fotodokumentacji znikającego miejskiego dziedzictwa mozaik w Warszawie. Drugą bohaterką spotkania jest Natalią Szelachowską, prezeską Stowarzyszenia Badawczo-Animacyjnego Flaneur o tym, co znaczy współczesny flaneuring (termin wprowadzony przez Waltera Benjamina, francuskiego filozofa, autorka książki “Pasaże”) oraz o działaniach wokół zachowania i upowszechnienia twórczości Zbigniewa Brodowskiego, twórcy m.in. monumentalnej mozaiki w dawnym budynku „PZL-WOLA” Zakładów Mechanicznych im. Marcelego Nowotki (ul. Fort Wola 22).


Kuratorka cyklu Mikro_wystawy: Ewelina Bartosik
Wsparcie merytoryczne: Iwona Załuska, pan Andrzej, Barbara Wieczorek, Jagoda Czurak-Hajduczek, Elżbieta Żuchowska
Pomoc w dotarciu do materiałów fotograficznych: członkowie i członkinie fotoklubu Fantom ( Iwona Załuska, Jagoda Czurak-Hajduczek, Elżbieta Żuchowska i inni), szkoła podstawowa nr 148 im. Hugona Kołłątaja
Promocja: Agata Hudomięt, Dorota Szopowska

Cykl “Mikro_wystawy” jest finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content