przestrzenie zabawy

W ramach zespołu Laboratorium Osiedla Społecznego poszukujemy różnych form zapewnienia Państwu dostępu do naszej wystawy  W poszukiwaniu idei osiedla społecznego, oraz udziału w towarzyszących jej aktywnościach. Ze względu na pandemię nie możemy spotkać się bezpośrednio, stąd nasze najnowsze działania, częściowo wirtualne, częściowo realne.

W każdy ostatni czwartek miesiąca będziemy prezentować wybrane tematy, które wyłoniły się w czasie naszych rozmów o Kole z  jego mieszkańcami i mieszkankami. Przeprowadziliśmy ich ponad 40, więc wątków pojawiło się bardzo dużo. Tak dużo, że każdy miesiąc będzie miał swój wiodący temat.

Mikro-wystawy będziemy prezentować w trzech odsłonach:

  • Zdjęć archiwalnych z domowych archiwów mieszkanek i mieszkańców w formie kolażu
  • Krótkiej rozmowy z ekspertami i ekspertkami w danej dziedzinie
  • Wystawy plenerowej dostępnej przed budynkiem Domu Społecznego na ul. Obozowej 85.

 

W styczniu zajmiemy się przestrzenią do zabawy na Kole w przeszłości i dziś. Podwórko, piaskownica, trzepak, place zabaw, górka na Moczydle czy Lasek, to pierwsze skojarzenia z miejscami do swobodnej eksploracji i wspólnego spędzania czasu najmłodszych mieszkańców i mieszkanek tej części Woli.


 

Jak to było być dzieckiem na Kole?

Zapraszamy na pierwszą część

Mikro-wystawy: przestrzenie zabawy/styczeń
 Przed Wami kolekcja czterech niezwykłych dźwiękowych kolaży dotyczących różnych przestrzeni na Kole, które można było odkrywać będąc dzieckiem.
Każda z prac powstała przy wykorzystaniu zdjęć z domowych archiwów mieszanek i mieszkańców osiedla. Autorami kolaży jest nasz kolega Maciej Zawadzki.
Oprócz szczegółów fotografii możecie posłuchać krótkich nagrań ze wspomnieniami mieszkańców!
Zapraszamy!

 

Kliknij w pulsujący punkt na fotokolażu, by posłuchać wspomnień mieszkańców i mieszkanek Koła. 

Szał​asy i tajemnicze miejsca w Lasku

Wysadzanie pocisków, wyścigi i granie w gałę

Piaskownica to centrum świata

Wolność i bieganie wszędzie

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content