Sprawozdanie z kursu językowego
W ramach programu Erasmus + w sektorze edukacji osób dorosłych uczestniczyłem w zagranicznym kursie językowym w dniach 16-27.01.2023 r. Szkoła EC English znajdująca się w mieście St. Julian na Malcie to miejsce, w którym odnalazłem radość konwersacji, spotkań, międzykulturowych dyskusji w gronie nauczycieli i uczestników kursu. Z czystym sumieniem polecić mogę tę formę edukacji językowej, dzięki której nabrałem pewności siebie w konwersacjach w języku angielskim oraz uporządkowałem gramatykę.

Malta to bardzo interesujący kraj i niezwykły archipelag wysp Malta, Gozo i Comino. Dzięki udziałowi w kursie językowym miałem okazję odwiedzić dwie z wysp – główną, stołeczną Maltę i mniejszą, przepiękną Gozo. Dzięki weekendowej wycieczce na Gozo miałem możliwość połączyć pobyt z moją pasją rowerowych wycieczek i dzięki temu w dwa dni zajrzałem do bardzo wielu zakamarów wyspy – wspaniałych plaż, klifów, urokliwych skwerków. Wypocząłem przyglądając się zabytkom architektury i krajobrazom. Intensywny kurs językowy, w którym brałem udział był lekko wyczerpujący, a wdrożenie się w rytm szkolny, codziennej kilkugodzinnej nauki języka obcego wymagał zaangażowania. Tym bardziej weekendowa przerwa przyczyniła się do regeneracji i polepszenia warunków nauczania w kolejnym tygodniu.

Malta zaskoczyła mnie mnogością wydarzeń kulturalnych. Opera w Valettcie, przestrzenie artystyczne takie jak Malta Contemporary Art., to przykłady wspaniałych tradycyjnych obiektów kultury jak i nowoczesnych przestrzeni artystycznych. Malta a szczególnie miejscowość St. Julian i okolice to ogromny plac budowy. Tradycyjna architektura dopełniana jest nowoczesnymi realizacjami. Nowe hotele, centra handlowe i biurowe tworzą dominanty zaskakując swoim rozmachem.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język
Skip to content