Klubokawiarnia Sąsiedzka na Działdowskiej 6

godziny otwarcia:

Poniedziałek: Zamknięte
Wtorek – Niedziela 12:00 – 20:00

 

To miejsce, w którym chcemy RAZEM miło i twórczo spędzać czas. Najważniejsze to po prostu być ze sobą. Jesteśmy otwarci dla wszystkich.

W Klubokawiarni Sąsiedzkiej WCK serwujemy  to, co mamy najlepsze – małe-wielkie dzieła sztuki, kulinarne specjały przygotowane z sercem, szkolną wiedzę dla uczniów. Chcemy, aby każdy – od malucha do seniora – czuł się tu po prostu dobrze –  jak w domu. Stwórzmy naszą sąsiedzką oazę razem!

Jak się włączyć? Poczęstuj się  herbatą czy naleśnikiem i podziel się swoim talentem – weź udział w naszych wydarzeniach i… zorganizuj własne! My Ci w tym pomożemy.

 

Menu kulturalne

Nasze specjalności to:

Wakacyjne warsztaty kreatywne – środa i piątek 16.00-18.00

Zabawa sztuką – dekoracje, gry, przebrania – wszystko tworzymy samodzielnie, z tego, co akurat jest pod ręką. Jeśli lubisz twórcze eksperymenty, przyjdź bawić się z nami. A może sam poprowadzisz warsztat?

Muzyka dla smyka – piątek 18.00

Wieczorynkowe spotkania z muzyką na żywo przyciągają dużych i małych melomanów z najbliższej okolicy. Nic dziwnego – w odlotowej przestrzeni na Działdowskiej można poczuć się jak prawdziwy muzyk. Każde spotkanie to całkiem inna, nowa historia – podróż w świat fantazji i niezwykła okazja do spróbowania swoich sił w grze na różnych instrumentach na dużej scenie.

Gluty w Kosmosie – poniedziałek 17.00

Raz w miesiącu zapraszamy na spotkanie z elementami sensoplastyki. Co to takiego? Różnorodność tekstur oraz faktur i cała gama kolorów… Tego dnia ugniatamy, mażemy, przelewamy, mieszamy, uważnie się przyglądamy, wąchamy – eksperymentujemy, wykorzystując wszystkie zmysły. Sensoplastyka jest gładka, twarda, mokra, sucha, miękka, szorstka oraz pachnąca. Aby pobudzić kreatywność i twórcze myślenie, zazwyczaj musimy trochę się pobrudzić… Warto przygotować ciuszki na zmianę. Wpisowe wynosi 10 zł i jest w całości przeznaczone na zakup materiałów na warsztaty.

Rodzinna sobota – sobota 10.00-18.00

Weekendy na Działdowskiej upływają w sielskiej atmosferze – warsztaty manualne, zajęcia w ogrodzie – a wszystko przy fenomenalnych dźwiękach. Koncerty familijne, recitale kabaretowe i cukierki muzyczne dla koneserów. Ale przede wszystkim dwoimy się i troimy w kuchni – gotujemy po sąsiedzku – kameralnie, ale z pasją – albo profesjonalnie na warsztatach kulinarnych prowadzonych przez autorów książek kucharskich, dziennikarzy. Łączymy smaki kreatywnie, wykorzystując to, co zostało w lodówce kuchennych szafkach i na rabatkach. Odpady zamiast w koszu lądują w kompostowniku. Każde spotkanie to zachęta do wspólnego gotowania.

W naszej przestrzeni gości też Wolski Slow Life – cykl warsztatów, podczas których można „złapać oddech” pomiędzy pracą a życiem prywatnym i pomyśleć o sobie. W ramach cyklu odbyły się spotkania z: plecenia wianków świątecznych, robienia naturalnych kosmetyków, modowe wokół trendów sezonowych oraz wokół zdrowego odżywiania i wariacji kulinarnych.

Letnie śniadanie z kulturą – niedziela 11.00

Wiadomo, że każdy  ma na nią ogromny apetyt! Wreszcie jest czas na relaks i zabawę – oglądamy bajki, rysujemy, gramy w planszówki i piłkarzyki. Cały dzień serwujemy pyszne naleśniki ze wspólnie przygotowanym nadzieniem lub przyniesionymi przez Sąsiadów domowymi konfiturami.

My dla Was, a Wy dla nas – i od razu wszystko lepiej smakuje!

Wpadnijcie do Sąsiedzkiej choć raz, a na  pewno się u nas zadomowicie!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

zmień język