PLASTYKA PO PROSTU vol. 1 @ Familijna Galerii Sztuki Współczesnej
Jajka ala Yayoi Kusama – czyli warsztaty plastyczne z akcentem na Wielkanoc

Zapraszamy do stworzenia kontrastowej kompozycji przestrzennej.

Twórczość tej artystki jest znakomitym pretekstem do wykonania prostego ćwiczenia, z inspiracją dla kompozycji o wątku Świat Wielkiej Nocy. Wystarczy jedno jajko od szczęśliwej kury, kartka, flamastry lub farby.

Ćwiczenie dedykowane dorosłym i dzieciom. Szaleństwo kropek ogarnąć może każdego, jest też dobrym antidotum na stres. Warsztat kropkowania jest dobrym sposobem tworzenia dla wszystkich dzieci oraz tych, którym wydaje się że nie potrafią utrzymać ołówka w ręku.

Artystka konsekwentnie, przez niezwykle bogate w twórczość życie, porusza problem multiplikacji kropki. Występują w przeróżnych konfiguracjach wklęsłych i wypukłych a nawet w postaci kulistych luster, jak w projekcie Ogród narcyza na biennale w Wenecji, na który nie została zaproszona. Ułożyła lustrzane kule, które sprzedawała po kilka dolarów za sztukę. Wywołała oburzenie krytyków. Stwierdzono bowiem, że sztuka nie może być tańsza od hot dogów.

Cóż, nasze ćwiczenie możemy wycenić na złotówkę, bo potrzebować będziemy jednego jajka.

Jesteśmy pewni tego – Wasze dzieło będzie miało znacząca wartość!

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content