Zapraszamy na rejestrację rozmowy ze Stanisławem Łubieńskim, która odbyła się 17 listopada 2020 i była kolejnym odcinkiem cyklu Blok urbanistyczny – spotkania wokół zagadnień miejskich i architektury.

Rozmowę poprowadził dr Xawery Stańczyk.

Stanisław Łubieński – pisarz, dziennikarz, z zamiłowania przyrodnik. Pisze regularnie do „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego” i „Dwutygodnika”. Autor książek: reportażu historycznego Pirat stepowy i nagrodzonych Nike Czytelników esejów poświęconych ludziom i ptakom Dwanaście srok za ogon. W najnowszym zbiorze esejów pt. Książka o śmieciach przygląda się katastrofie ekologicznej i patologiom współczesnej cywilizacji. Prowadzi bloga Dzika Ochota, od kilku lat podczas spacerów przyrodniczych pokazuje warszawiakom dzikszą stronę ich miasta.

Xawery Stańczyk – publicysta, poeta, działacz społeczny, socjolog i antropolog kultury.

Fotografia Stanisława Łubieńskiego: Albert Zawada

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapamiętywania preferencji i ustawień oraz zbierania anonimowych danych dla celów reklamowych i statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w przeglądarce internetowej lub w konfiguracji usługi zgodnie z zasadami określonymi w naszej polityce prywatności. Sprawdzisz tam również zasady przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. POLITYKA PRYWATNOŚCI >

Skip to content